20/06/2024

תגיות:
,,

גור חזיר בר מצמיד את אפו לאפה של אמו

פתחנו כאן טופס באמצעותו תוכלו להעביר אלינו תיעודים ועדויות, ונשמח אם תפיצו אותו לחברים וחברות חיפאים.

 

מדי שנה נורים בישראל כ-12,000 חזירים בר, ויותר מ-100,000 חיות בר שונות – בהיתר ורישיון מרשות הטבע והגנים. התמונות המזוויעות שמגיעות מחיפה – על דם החזירים שזורם, פשוטו כמשמעו, ברחובות – הן מופע אחד לכך, מופע גלוי וציני במיוחד של עירייה שמחליטה, בגיבוי מלא של רשות הטבע והגנים, לטבוח באכזריות בחיות בר ואף להתגאות בכך.
חזירי הבר בחיפה מקבלים תשומת לב מיוחדת לא רק בגלל ההקשר הפוליטי ומעורבות התושבים בנושא. לתקופה קצרה של שנתיים, הם היוו דוגמא לאופן בו העירייה ורשות הטבע והגנים פעלו בשיתוף ובאופן מקצועי על מנת להגיע לפתרונות שורשיים, מדעיים והומניים. בעוד השינוי ניכר בשטח, העירייה ורשות הטבע והגנים ממשיכות לטעון שמדיניות הטיפול בחזירי הבר בעיר לא השתנתה, ושרק חזירים "סוררים" המסכנים את התושבים מומתים, כפי שהיה נהוג קודם לכן. אבל האמת הפשוטה היא שזה לא נכון. ההגדרה של "סוררים" השתנתה כדי לאפשר את מדיניות ההרג של ראש העירייה החוזר, יונה יהב.
פנינו אתמול פעם נוספת לעירייה ולרשות הטבע והגנים, וביקשנו שיתנו סוף סוףמענה רציני וישפסיקו להסתיר מידע מהציבור. שאלות רבות עולות ביחס להתנהלות העירייה וחוקיותה, כמו איך יכול להיות שיורים בחזירים בזמן שפחים בעיר עולים על גדותיהם ולא מוגנים מהפיכה? ואיך מחליטים הציידים הפרטיים מתי לירות? עד כה, העירייה ורשות הטבע והגנים לא סיפקו מענה רציני והסתפקו בתשובה לפיה "כל הפעולות נעשות בהתאם לחוק", למרות התיעודים הברורים שמלמדים אחרת.

אנחנו נשארים נחושים לנקוט בכל פעולה חוקית כדי לעצור את הטבח השיטתי בחיפה, אבל גם במקומות נוספים בארץ. אם נתקלתם במקרה של פגיעה בחיות בר, אתם מוזמנים לפנות אלינו.
אנחנו מזמינים אתכם לקרוא כאן  את הטור של אשכר ארבליך-בריפמן, תושבת חיפה, על שינוי מדיניות העירייה בטיפול בחזירי הבר, ואיך הוא משפיע על החיים בעיר.

 

העירייה מסרבת לפעול בשקיפות, וממשיכה להסתיר מידע מהציבור. בגלל זה אנחנו צריכים אתכם – תושבי חיפה – כדי לעזור לנו לאסוף תיעוד שיחשוף מה שכולנו כבר יודעים: העירייה הפכה את הרג החזירים לגולת הכותרת של ניהול אוכלוסיית החזירים, בניגוד לדין, למוסר ולמדע.

פתחנו טופס באמצעותו תוכלו להעביר אלינו תיעודים ועדויות, ונשמח אם תפיצו אותו לחברים וחברות חיפאים.

ביחד, אנחנו מקווים שנצליח לשפוך אור על מה שקורה בשטח ולשים סוף למדיניות ההרג.