19/05/2024

תגיות:
,,

חזיר בר הולך במעבר חצייה

עדכון מהדיון בהליך שלנו נגד עיריית חיפה לעניין חזירי הבר:
נתחיל מהסוף: בהמלצת השופטת, הסכמנו למחיקת ההליך. זה לא אומר שוויתרנו על הטענות שלנו, וזה בוודאי לא אומר שהעירייה יכולה לעשות מה שבא לה עכשיו.
במהלך הדיון קרו כמה דברים חשובים: העירייה התחייבה שהיא לא הולכת לחרוג מהמדיניות שסוכמה עם רשות הטבע והגנים, שהיא זאת שהייתה גם לפני חילופי ראש העיר – לפיה יומתו רק חזירים "סוררים". ונציגי רשות הטבע והגנים הודיעו שפרסום הנתונים והפעולות יתחדש, לאחר שנפסק בחודשים האחרונים.
אנחנו, מבחינתנו, נמשיך לעקוב אחרי הדיווחים ונהיה בקשר גם עם גורמי הפיקוח ברשות הטבע והגנים. על כל חריגה או ירי שלא נעשה בהתאם לקווים המנחים האלה.
עוד נקודה שחשוב לציין: בניגוד למה שהציגו אנשי רשות הטבע והגנים והלשכה המשפטית של העירייה, ראש העיר יונה יהב, שטרח להגיע לדיון, דווקא התעקש להתפרץ ולצעוק שאצלו לא יפורסמו הנתונים, ושהוא זה שמחליט, וגם הקפיד לגדף את עורכי הדין שלנו במהלך הדיון. גורמים אחרים מהעירייה התפרצו וצעקו על הפעילים שהגיעו לדיון שדווקא תהיה המתה המונית.
יצאנו, כמו שנכנסנו, חשדנים ביחס לכוונות בעלי התפקידים בעירייה. אנחנו מקווים שההתבטאויות האלו עזרו להבהיר גם לגורמים אחרים עד כמה החשדנות הזאת במקומה, ושהפיקוח ייעשה בשבע עיניים.
בינתיים אנחנו ממשיכים לעקוב, לקבל דיווחים ולפעול בכל הכלים שברשותנו להגן על חזירי הבר,