19/10/2014

תגיות:
,,,,

 הרבה אנשים לא באמת מבינים את כמויות בעלי החיים שננטשים במדינתנו הקטנה. כמה שהמדינה קטנה, נראה שכמות בעלי החיים שזקוקים לעזרה, עולה לפעמים על מספר התושבים כאן שאהבתם לבעלי החיים היא דבר מובן מאליו..כך קורה שעשרות כלבים וחתולים ננטשים מדי יום. חלקם פצועים פיזית, רובם פצועים נפשית, לכולם צריך למצוא פתרונות. כשהכמויות הן כל כך גדולות, גם לעמותות אין מקום לקלוט את כולם. לא פעם אנחנו מקבלים "נזיפות" בסגנון: "איך זה יכול להיות שאתם עמותה שאמורה לעזור לבעלי חיים ואין לכם מקום לקלוט אותם". מי שלא חי את מצב בעלי החיים בארץ באמת לא יכול לקלוט את הכמויות האדירות, העצובות האלה.
כך שכשאין מקום בתי אומנה זמניים, יכולים להציל ברגע חיים. הם יכולים להציל את הכלב או החתול דבר ראשון מלהיות ברחוב, לקבל את הטיפול שהוא צריך, את החום האהבה, את העזרה המיידית לה הם זקוקים. בתי אומנה עוזרים לנו, לכל העמותות, לעזור לעוד בעלי חיים שזקוקים לנו בכמויות.
לאמא של בר, אורית ובן זוגה איתי, יש חמישה כלבים בבית: זואי, מייקי, צואי, ג'ק ובל. אבל אורית ואיתי לא מסתפקים בנתינה ללהקה המאושרת והם פותחים את ביתם, דרך קבע, עבור כל זנב שזקוק לעזרה. כך שמספר הכלבים בבית מלא הנתינה והחמלה הזה, נע תמיד בין 5 ל-11 כלבים, ואי אפשר כמובן גם בלי חמשת החתולים שחיים בבית ועשרות החתולים שזוכים לטיפול ואהבה בחצר.
איתי ואורית פתחו את ביתם להיות לבית אומנה לכלבים והם עושים זאת כבר למעלה מ-4 שנים באהבה ונתינה אין סופית: כלב עם שתי רגליים שבורות, אמא עם גורים, כל מי שזקוק להם, הדלת מיד נפתחת והזוג מוכן לתת את ביתו ואהבתו למענם. הם מפרסמים את הכלבים בפייסבוק, מגיעים איתם לימי אימוץ, מארחים אותם ומטפלים בהם באהבה עצומה עד שיגיעו לבית המושלם.
"הבעיה" היחידה בלהיות בית אומנה הוא שאתה נקשר לזנב שמתארח אצלך. אלה כל כך אסירי תודה על שהצלת אותם, שהם מרעיפים עלייך כמויות של אהבה שמי שלא הציל בעל חיים, לא יכול להבין את האהבה והכרת התודה העצומה שלהם, שהיא לא דומה לשום דבר אחר. אבל כשהכלב שעזרת לו מגיע לבית המושלם ולאורית ואיתי מתפנה מקום לעזור לעוד נשמה שזקוקה להם- אין תחושת סיפוק ואושר גדול מזה.
אנחנו שולחים מכאן תודה ענקית לאיתי ואורית, על הנתינה האין סופית. כשאני חושבת על זה שבר כתבה לנו כדי להודות לכם, אני לא יכולה שלא לחשוב על כמה העולם שלנו היה יכול להראות אחרת אם כל אחד מאתנו היה נותן מעצמו קצת, למען האחר, והילדים שלנו, הדור החדש שאנחנו מגדלים כאן, היה רואה ומכיר תודה, כמו בר, העולם שלנו לבטח היה מקום טוב הרבה יותר. אנחנו מאחלים לכם, אורית ואיתי היקרים, שתהיו תמיד מוקפים באהבתם האדירה של בעלי החיים ובני האדם כאחד.
שתהיה לכולכם שבת שלום.