בעקבות תלונות מרובות שהתקבלו בימים האחרונים נגד תושב במושב בדרום, סמוך לקריית גת, על החזקת עשרות כלבים במשקו במצב מחפיר, יצא צוות מחלקת צער בעלי חיים של השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות לביקורת במקום בשיתוף הרופאים הווטרינריים של המועצה האזורית באר טוביה. במהלך הביקורת נמצא כי 67(!!) כלבים נמצאים במשק, חלקם בכלובים וחלקם סגורים בתוך מתחם בוצי מגודר.
הכלבים, מוחזקים בתנאים קשים בתוך כלובים מזוהמים ומצחינים, במרחב מחייה שאינו מאפשר להם קיום בסיסי. אימהות על גוריהן בני מספר שבועות רובצים על בטון או על מצע עיתונים ספוג בשתן ללא כל בידוד תרמי או אמצעי חימום, וללא הגנה מתנאי מזג האוויר הקשים, הקור והגשם. רבים מהם נראו רטובים ורועדים. בתוך הכלובים נצפו כלי מים מלוכלכים. במתחם נמצא אוכל שאינו ראוי לכלבים, ונראו רק כיכרות לחם פזורים מלאים בעובש ומעורבבים עם שאריות עוף טחון המסכנים את בריאות הכלבים.

הממצאים במקום, אשר עומדים בניגוד חמור לתקנות ולחוק צער בעלי חיים, הובילו את מפקחי משרד החקלאות ופיתוח הכפר להורות על הפינוי החריג והגדול ביותר שהיה אי פעם בישראל. המשרד פנה בסוף השבוע לבית משפט השלום בבאר שבע לקבלת צו פינוי לכלבים. עם קבלת הצו, פעלו מפקחי המשרד לפינויים של כלל 67 הכלבים במתחם בשיתוף עם עמותת "תנו לחיות לחיות". הכלבים הועברו לטיפול ושיקום במתקן מוגן של המשרד, ובתום הטיפול יוצעו לאימוץ.
יעל ארקין, מנכ"לית עמותת תנו לחיות לחיות, שניהלה מטעם העמותה את מבצע החילוץ המורכב, מסרה: "מדובר במבצע חילוץ בעלי החיים רחב ההיקף ביותר שהעמותה ניהלה מאז היווסדה. המראות שנחשפו לעינינו במקום היו קורעי לב, והיה ברור לכל אורך הדרך שלא ניתן להשאיר שם בעלי חיים. לכן, העמותה נרתמה בכוחות מלאים לחילוץ כלל בעלי החיים והעברתם למקום מוגן. קשה לתאר את התנאים המחרידים ואת מצבם הקשה של בעלי החיים שהיו במקום, ואנחנו נמשיך ללוות את המקרה כדי לוודא שהעבריינים שאחראים לכך יזכו לעונש הכבד המגיע להם. חשוב שהציבור ידע שכל עוד אנשים קונים כלבים "גזעיים", המקומות המחרידים האלו יתקיימו, ולכן אנחנו קוראים לכל מי שאוהב בעלי חיים להמנע מקניית כלבים, ולבחור באופציה המוסרית של אימוץ כלב חסר בעלים מעמותה או מכלביה עירונית.