כמדי שבת, פוסט השבת שלנו מוקדש למישהו שעושה משהו למען בעלי החיים. השבת, בפעם השנייה (בתקוה לפוסט שכזה בכל שנה) אנחנו מקדישים את פוסט השבת שלנו, בהערכה עצומה, לעדי גיל.
הם נמצאים כמעט בכל פינה במדינת ישראל. למעלה מ-2 מיליון חתולים שהולכים ומתרבים כל הזמן.
רק השבוע העלנו סירטון התעללות קשה, של חתול שחייל הטיח את גופו בריצפה. טיפה אחת מרה בים של אלימות ושנאה כלפי בעלי החיים, הכל כך מדהימים האלה, שחיים כאן ביחד איתנו. מתעלמים ממצוקת הרעב והצמא שלהם, אדישים לגורלם, שונאים אותם בלי להכיר אותם, מתעללים בהם כל הזמן.
זוהי ללא כל ספק מכת מדינה. המדינה לא עושה דבר למענם והאזרחים, ברובם הגדול מדי, מתפללים שיעלמו מסביבתם.
אבל החתולים לא יעלמו והכאב והשנאה שהם חווים ברחובות, רק הולכים וגדלים מדי שנה.
אז הגיע עדי. אין בית שיכול לשכן את 2 מילון החתולים- אבל עדי יודע שרק בעזרת עיקור וסירוס, נוכל לעזור לאלו שכבר חיים חיי סבל ברחובות. נוכל למנוע מדורות חדשים של חתולים לעבור את הסבל הנורא שהוריהם עוברים.
עיקור וסירוס חתולי רחוב במדינת ישראל הוא צורך דחוף, למענם ולמעננו.
השנה, זו השנה השנייה שבה עדי, האיש שהקים את עמותת עמותת AGWC (Ady Gil World Conservation) מממן עיקורים וסירוסים עבור חתולי הרחוב.
מדי יום יוצאים הלוכדים שלנו, לפינות האכלה של חתולי רחוב ברחבי הארץ, לוכדים את החתולים שאינם מעוקרים ומסורסים ומעבירים אותם למרפאה של עמותת תנו לחיות לחיות ברמת גן.
צוות הווטרינרים המקצועיים שלנו, מבצע את ניתוחי העיקור והסירוס ולאחר מכן מוחזרים החתולים לפינות ההאכלה שמהן הובאו וכל זאת בתאום עם המאכילים .
הפרויקט הנפלא הזה לא יכול היה לצאת לפועל אלמלא עמותת AGWC האמריקאית, אשר ממנת את העיקורים והסירוסים ומשקיעה כספים למען מטרה נעלה זו של הצלת חתולי הרחוב בישראל.
בשנתיים האחרונות ביצענו בזכות "מבצע עדי" אלפי עיקורים וסירוסים.
בשנתיים האחרונות עדי, הציל אלפי חתולים במדינת ישראל.
זר לא יבין את התחושה הנהדרת לצפות בחתולה, שהמליטה כל חייה עשרות גורים, זוכה סוף סוף להיות מעוקרת, זוכה סוף סוף לדאוג לעצמה, להיות מסוגלת לרפא ולהחלים את הגוף שלה.
עדי היקר, אנחנו שולחים לך מכאן תודה ע נ ק י ת על העזרה, על הנכונות שלך להמשיך ולהיות שותף שלנו להצלתם של אלפי חתולים במדינת ישראל. אנחנו מקווים שלא ירחק היום שבו המדינה תתעורר, היא ואזרחיה ונזכה לקבל תקציבים לעיקור וסירוס, נזכה לראות יותר אזרחים מחליפים את השנאה בחמלה ואולי אפילו באהבה…
אומרים שכדי לעשות שינוי צריך אדם אחד בלבד שיקום ויחולל את השינוי. השאר כבר ילכו אחריו. אנחנו מקווים, שבעקבותייך יגיעו עוד אנשים שיבינו שחייבים לעשות פה שינויי למען החתולים.
אצלנו בעמותה אומרים: "כל המציל חתול אחד כאלו הציל 9 נשמות.." מה שאומר, שבזכותך הצלחנו להציל כבר מאות אלפי חתולים מאושרים.
שתהיה לכולכם שבת שלום.

מוזמנים לקרוא עוד על העמותה אותה הקים עדי גיל:

עמותת AGWC