15/05/2022

תגיות:
,,

למרות לחץ כבד של בעלי אינטרסים, למרות ניסיונות להפוך את השיחה לשיחה על כסף, על פוליטיקה – שר החקלאות עודד פורר – Oded Forer התייצב היום בוועדת החינוך של הכנסת להבהיר שהוא ימשיך לקדם את התקנות שיאסרו גידול תרנגולות בתעשיית הביצים בלולי כלובים – לולים אכזריים ומיושנים שלא מאפשרים לתרנגולות אפילו לפרוש כנפיים. בטח שלא לעופף, להטיל במסתור או להתנקות ב"אמבטיות חול".
אנחנו מרגישים את הלחץ והלובי מצד בעלי אינטרסים לחסום את המהלך המתבקש הזה, שיציב את ישראל בשורה אחת עם 39 מדינות, וגם האיחוד האירופי, שכבר הוציאו את לולי הכלובים מחוץ לחוק.

כל הכבוד לשר החקלאות שלא נכנע ללחץ הזה, שחוסם את התקנת התקנות האלו עוד מ-2009, וכן ליו"ר הוועדה Sharren Haskel שרן השכל שמובילה את הוועדה לקראת אישור התקנות האלה (במהרה בימינו!), לחברת הכנסת יסמין סאקס פרידמן – Yasmin Sacks Fridman שהשמיעה את קולן של התרנגולות אל מול הקול של ארגון המגדלים ומועצת הלול, ולחבר הכנסת עופר כסיף Ofer Cassif عوفر كسيف שהוסיף אמירות חשובות ביחס למקום של צער בעלי חיים ביהדות ובחברה בכלל!

עוד מצפים לנו מאבקים ודיונים כדי להצליח ולסיים את המאבק המתמשך הזה, אבל אנחנו והשותפים שלנו נמשיך להיות שם ולהילחם. ועם שר חקלאות ויו"ר ועדת חינוך שמחויבים למהלך – אנחנו מאמינים שהפעם נצליח לעשות את זה ולשחרר את עשרות מיליוני התרנגולות בתעשיית הביצים מהכלוב!