26/10/2021

תגיות:
,,

בימים אלה נרשם הישג בתקציב המדינה בעבור חתולי הקהילה, תוספת תקציבית חשובה ומשמעותית של 12 מיליון ₪ לעיקור וסירוס חתולים בהובלת ח"כ יסמין סאקס פרידמן ובשיתוף פעולה עם שר החקלאות עודד פורר.

ועם זאת, עדיין לא נמצא הפתרון לבעיה קריטית – מי יבצע את העיקורים והסירוסים לחתולי הקהילה? שאלה זו נותרת שוב ושוב ללא מענה, לאור המחסור באנשי מקצוע שיוציאו את התקציב אל הפועל – וטרינרים, לוכדים מקצועיים ומרפאות יעודיות שיבצעו הליכים אלו.
אנחנו קוראים למשרד החקלאות לתת יד בנושא – להכין תכנית פעולה והכשרה של לוכדים מקצועיים ולפתור את מצוקת המחסור בווטרינרים בארץ על ידי הסדרת גיוס וטרינרים מחו"ל.

ח"כ יסמין סאקס פרידמן ('יש עתיד'), יחד עם חברי הסיעה ובשיתוף פעולה עם שר החקלאות ופיתוח הכפר, ח"כ עודד פורר, ובסיוע יו"ר ועדת הכספים ח"כ אלכס קושניר הגיעו להסכמה של תוספת תקציבית משמעותית המהווה למעלה מהכפלת התקציב משנים קודמות.

בהתאם לסיכום שהושג, בדחיפתה וביוזמתה של ח"כ סאקס פרידמן, יוקצו 6 מיליון ₪ בשנת 2022, ו-6 מיליון ₪ נוספים בשנת 2023, לטובת עיקור וסירוס חתולי הרחוב.

ח"כ סאקס פרידמן: "מדובר בפתרון זמני ומהיר שישתלב כבר בתקציב המדינה לשנים 2022-2023 ואנחנו נמשיך לפעול לטובת רווחת חתולי הקהילה, שמירה על בריאותם, צמצום האוכלוסייה והורדת העול הכלכלי, שכיום מצוי על כתפי הפעילות והפעילים.
אוכלוסיית החתולים בקהילה זקוקה לטיפול רפואי הולם, עיקור וסירוס. רק בדרך זו נוכל למנוע פגיעה באיכות חייהם ובריאותם ובמקביל נעלה את איכות חיי התושבים.
נמשיך לפעול בנושא עד להסדרתו בדרך מקיפה ורחבה יותר. אני מודה לחברי בסיעה ולשר פורר על ההבנה, הפתיחות וקידום הנושא.".