18/05/2021

תגיות:
,,

בעקבות עשרות פניות של בעלי כלבים וחתולים שאבדו כשנבהלו מרעש האזעקות, מה עושים כשהכלב הולך לאיבוד או כשאתם מוצאים כלב?

אנחנו שבים ומבקשים שמרו עליהם בימים טרופים אלה:

🐾אל תשאירו אותם לבד בבית- קחו אותם אתכם לממ"ד. הם עלולים לקפוץ מהחלון/מרפסת מהפחד
🐾אל תשאירו אותם קשורים בחצר- הם עלולים לחנוק את עצמם בניסיון לברוח
🐾אל תשאירו אותם לבד בגינה- גם עם הגדר גבוהה, הם יקפצו מעליה בכל מחיר
🐾טיילו איתם רק עם רצועה!

לפני הכל שני אמצעי זהירות מקדימים

🐶לדאוג לשבב את הכלב שלכם, ולדאוג שפרטיכם יהיו תמיד מעודכנים במרכז השבבים הארצי 

🐶שנית, לדאוג שעל קולר הכלב תמיד יהיה תג שעליו מספרי הטלפון שלכם, לצורך יצירת קשר אתכם, אם מישהו מוצא את הכלב.

🎁ניתן כעת לקבל במתנה, תג לכלב אצלנו במרפאה. התקשרו עכשיו 3703* שלוחה 4

🐶יש לחפש את הכלב באזור הבית ובאזור בו ראיתם אותו פעם אחרונה. כדאי לצרף חברים/בני משפחה לחיפושים על מנת לנסות ולכסות את מסלול ההליכה של הכלב מהמקום בו אבד ועד הבית.

🐶הפיצו תמונה שלו ברשת, פייסבוק, אינסטגרם, והפיצו בקבוצות הרבות של "אבדות ומציאות בעלי חיים". הוסיפו לתמונה כמה שיותר פרטים שיעזרו לזהות את הכלב וכמה שיותר פרטים על היכן אבד. ניתן לפרסם גם באתרים בהם לוחות אבדות ומציאות.

🐶טלפנו ועם זאת אנחנו מדגישים- גם גשו, לכלבייה העירונית בעירכם על מנת לראות אם הכלב נאסף על ידם. לצערנו, לא כל הכלביות בודקות שבבים לכלבים שנאספים ולכן חשוב לגשת גם פיזית. במקביל, צרו קשר עם עמותות בעלי חיים לבדוק אם מישהו הביא את הכלב לשם.

🐶הדפיסו מודעות, תלו והעבירו לאנשים , חלקו לבעלי כלבים בגינות כלבים, מרפאות וטרינריות

🐶אם הצעתם במודעתכם פרס כספי, כדאי להיות מודעים שיש בעולם גם נוכלים ופושעים העלולים לנצל את המצב הרגיש ולדרוש את הפרס שפורסם. יש להקפיד שלא לכתוב סכום כסף, לא לתת כתובת מלאה, לקבוע עם המוצא הישר (אולי) במקום ציבורי ולא להגיע לבד.

🐶אם יש לכלבכם שבב, בדקו במרכז הארצי לרישום כלבים (של משרד החקלאות) אם כל הפרטים מעודכנים, . התקשר למרכז ועדכנו אותם שהכלב אבד/נעלם

מצאתי כלב ❗️ – מה עושים?

🐕דבר ראשון אפשרו לו גישה למים כי אין לדעת כמה זמן הוא מסתובב.

🐕בדקו אם יש עליו תג עם מספר טלפון ובמידה ואין, ניתן לגשת איתו לוטרינר לבדיקת שבב (בחינם) . חשוב לדעת ע”פ חוק, כל כלב חייב להיות מסומן בשבב אלקטרוני. זהו תנאי הכרחי לקבלת חיסון כלבת, שגם הוא חובה על פי החוק. לכן, בעלי כלבים אחראיים יסמנו את הכלב בשבב.

🐕הפיצו את התמונה של הכלב ברשת ובאתרים המתאימים. במידה והכלב לא אבד, אלה ננטש וחי את חייו ברחוב, יש לצור קשר עם עם המוקד העירוני או אחת העמותות או שפשוט תאמצו אותו. האהבה הכי גדולה בדרך כלל מחכה מעבר לפינה.