07/09/2016

 

מה צריך לבדוק לפני שהולכים לאמץ כלב או חתול
1. כולנו רוצים לאמץ: כל יושבי הבית, כל בני המשפחה כולל כולם (אבא, אמא, ילדים), או כל השותפים לדירה מוכנים ורוצים לאמץ כלב. גם כשהילדים ילכו לצבא או יעזבו את הבית אתם תמשיכו לקחת על עצמכם את הטיפול בכלב עד סוף ימיו.

2. כלב זה לא משחק ילדים: למרות שהילדים נורא מבקשים, כלב לא מאמצים כדי שיהיה משחק לילדים. אנחנו מאמצים את הכלב כי אנחנו, ההורים, מחויבים לטפל בו כל החיים. לילדים נמאס מהר מאוד מהאטרקציה החדשה שנכנסה הביתה והטיפול נופל על ההורים. גם אם הילדים מבטיחים לעזור, דעו שהם לבדם לא יוכלו לעשות זאת.

3. מרחב מוגן: בדקו שהבית והחצר שלכם ערוכים לקלוט כלב – שלא יברח ויוכל להיות בסביבה מוגנת כל חייו. אנחנו לא מוסרים כלבים לקשירה בחצר. אצלנו כלב הוא חלק מהמשפחה.

4. כלב כלכלי: בדקו שיש באפשרותכם הכלכלית לטפל בכלב ולדאוג לו כבן משפחה שזקוק לטיפולים רפואיים, חיסונים, מזון, פנסיון כשאתם טסים לחו"ל ועוד.

5. לטיול יצאנו: בדקו שיש באפשרותכם לדאוג לכך שהכלב ייצא לפחות 3 פעמים ביום לטיול שחשוב לחילוץ עצמות, מפגש עם עוד זנבות וכמובן עשיית צרכים – גם אם יש לכם גינה. אם כולם עובדים בדקו שיש מי שיעשה זאת למשך כל חייו של הכלב.

6. בעל הבית השתגע? אם אתם גרים בדירה שכורה בדקו שהחוזה עם בעל הבית מאפשר לכם להכניס כלב הביתה. אם החלטתם לעבור דירה – אל תסכימו לעבור לדירה שלא מתירים בה כניסה של בעלי חיים.

7. כלבים לא מדברים עברית: כלב הוא לא בן אדם, הוא לא תמיד יודע נימוסי בית וגבולות ועלול להרוס, לקפוץ, לעשות צרכים ולנבוח. דעו שהכלבים לא מבינים את השפה שלנו ולכעוס לא תמיד יעזור, צריך סבלנות ואף ייעוץ מקצועי, וניתן לפתור את כל הדברים שמפריעים.

8. הסתגלות ראשונית : הכלב שתאמצו אינו יודע לאן הוא הולך, אינו מכיר את הסביבה החדשה שלו וצריך זמן הסתגלות. לרוב הכלבים לוקח בין שבוע לשבועיים להסתגל ולהרגיש בטוחים במקום החדש. חשוב להיות רגישים לתקופת הסתגלות זו – להכיר לכלב בצורה חיובית את הבית החדש, ובו זמנית להכתיב גבולות ולהסביר מה מותר ומה אסור.

9. ילדים וכלבים זה שמחה: אם אתם זוג צעיר שמתכנן בעתיד להביא ילדים, קחו בחשבון שהכלב נשאר גם אחרי הלידה של הילד הראשון, השני, השלישי וכן ירבו.

10. כלב הוא חלק מהמשפחה: תעברו דירה, תחליפו ספות, תטוסו לחו"ל, תחליפו עבודה, תתחתנו, חלילה תתגרשו, תצבעו את הדירה, תחליפו מטבח – העיקר שהכלב יישאר חלק מהמשפחה ויישאר אתכם אחרי כל השינויים.

עכשיו אם החלטתם שהאימוץ הוא לכל החיים- אתם מוזמנים להגיע אלינו
https://www.letlive.org.il/adoption?kind=0&pickupPoint
ולאמץ חבר לחיים!