21/11/2006

אפרים סנה אמר כי "הגופים העורכים את עיקר הניסויים בבעלי-חיים הם המכון הביולוגי, מרכז הרפואה הימית בחיל הים וקצין רפואה ראשי". סנה הוסיף כי "הניסויים נערכים בפיקוח הוועדה לניסויים בבעלי-חיים במערכת הבטחון".


ענת רפואה, ראש המחלקה להגנת בעלי-חיים במעבדות ב"תנו לחיות לחיות" אומרת: "ראשית, חשוב לציין שמדובר בנתונים חלקיים בלבד. צה"ל מסרב למסור נתונים מלאים, בטענת הגנת סודיות. למעשה, הנתונים האלה חושפים רק את קצה הקרחון של עשרות אלפי הניסויים האכזריים שמתבצעים במערכת הביטחון. בעלי-החיים בצבא משמשים כחומר גלם זול: מפוצצים אותם, שורפים אותם וחונקים אותם כדי לבדוק השפעת חומרי נפץ, הורגים אותם בדם קר כדי לחשל חיילים, מרעילים אותם בחומרים כימיים וביולוגיים כדי ללמוד על תהליך הגסיסה, מטביעים אותם כדי לאמוד סיבולת צלילה ועוד".


רפואה מוסיפה: "מעבר לבעיה המוסרית הקשה של ניצול בעלי-חיים למטרת פיתוח אמצעי לחימה והשמדה המונית, קיימת בעיה חמורה של חוסר פיקוח מינימלי על המתרחש במעבדות מערכת הביטחון. מאחר שהצבא הוא מעל החוק, אפילו החוק המקרטע של הגנת בעלי-חיים לא ממומש שם".


"תנו לחיות לחיות" קוראת לציבור להצטרף אליה בדרישה מהממשלה לאשר הוספת נציג מטעם הארגונים להגנת בעלי-חיים לוועדה המפקחת על הניסויים במערכת הביטחון.קריאה לפעולה!


אנא כיתבו לחברי ועדת החינוך, התרבות והספורט של הכנסת (האחראית על חוק צער בעלי-חיים – ניסויים בבעלי-חיים) בדרישה להגביר את הפיקוח על ניסויים בבעלי-חיים בצבא, ע"י הוספת נציג מטעם הארגונים להגנת בעלי-חיים בוועדה המפקחת על הניסויים במערכת הביטחון.ועדת החינוך, התרבות והספורט: http://www.knesset.gov.il/committees/heb/vaada.asp?vaada=8


ניסויים צבאיים בבעלי-חיים: http://www.anonymous.org.il/v-war.htm


"להציל את טוראי בייב": http://www.nrg.co.il/online/35/ART/934/593.html