08/12/2014

  חנויות בעלי חיים שמוכרות כלבים ארנבים חתולים ברווזים ציפורים דגים בתנאים נוראיים

בתנו לחיות לחיות אנו בעיצומו של פרויקט לאכיפת חוק צער בעלי-חיים בחנויות חיות. סחר בבעלי-חיים פסול בעינינו. בעלי-חיים הם יצורים חשים ובעלי זכויות – לא סחורה שאפשר למכור לכל מי שנותן את המחיר הנקוב. בעלי-חיים יכולים להיות חברים טובים ובני משפחה – אבל חברים ובני משפחה לא קונים.

 

לצערנו, החוק הקיים בישראל מתיר סחר בבעלי-חיים – אבל לא בכל הנסיבות. החוק מטיל על מי שעוסק בסחר בבעלי-חיים לספק לחיות שורה של תנאי מינימום בסיסיים ביותר. אפילו התנאים הללו לא מתקיימים ברוב החנויות.

 

תוכלו לעזור לנו באכיפת כללי המינימום הללו באמצעות העברת תיעוד מצולם מחנויות בעלי-חיים באזורכם. כדאי לעיין במדריך לחנויות בעלי-חיים ולהיעזר בצ'ק ליסט המצורף כדי לדעת למה לשים לב כאשר נכנסים לחנות. בתיעוד המצולם חשוב מאוד שכל תמונה תכלול מראה של כל הכלוב שבו מוחזק בעל-החיים, כדי שנוכל לדעת בדיוק מה יש בו ומה אין בו ומה היחס בין גודלו לבין גודל בעל-החיים שבכלוב. אם ניתן, רצוי לצלם כל כלוב לפחות משתי זוויות. רצוי שהצילום ייעשה כשהמצלמה בדיוק מול הכלוב – לא בזווית אלכסונית מלמעלה או מהצד.

 

את התיעוד המצולם ניתן לשלוח אלינו לכתובת [email protected] בצירוף שם החנות, כתובתה המדויקת ותיאור מילולי של מה שראיתם במקום. אם רכשתם במקום ציוד כלשהו (כגון עצם משחק), נשמח לקבל גם העתק מהחשבונית, כי לעתים יש הבדל בין השם של החנות שמופיע בשלט לבין שם החברה או האדם שהעסק בבעלותם.