07/10/2011

טיפים למאכילי חתולים

איך מסבירים לשכנים מדוע חצר-האכלה מסודרת הנה יתרון ולא חיסרון?

ברוב חצרות הבתים המשותפים מצויים חתולים – בין אם מטפלים בהם ובין אם- לאו.כאשר החתולים מטופלים על ידי דייר אחד או כמה דיירים, בדרך כלל אוכלוסיית החתולים קבועה ומבוקרת.
נוכחותם של חתולים בחצר תורמת רבות להיגיינה הסביבתית, בשל יכולתם להדביר עכברים,חולדות, נחשים וכו'.
שהרי כבר מזמן ידוע שמקומות בהם לא חיים חתולים, מועדים להתפרצות מגיפות.

למה לעקר ולסרס חתולי חצר?

על מנת למנוע ריבוי חתולים בחצר אחת. באמצעות עיקור/סירוס, ניתן לשמור על אוכלוסייה קבועה ועם הרבה פחות מחלות ובעיות רפואיות שונות אחרות. אוכלוסייה זו,לרוב, מאריכה ימים עם טיפול נאות של מגדל אחראי.מגבית שכנים למטרה זו ולמטרת חיסונים תעלה בהחלט את איכות החיים של השכנים בבית המגורים.

איך יודעים מתי חתול חולה?

כאשר חתול נראה רזה מהרגיל, או עם הפרשות מהאף ושיעולים – זה הזמן להתקשר לוטרינר שמתנדב בעמותה כלשהי, או לוטרינר שמוכן להתנדב ולבדוק את החתול. באם מדובר בשיעולים ונזלת של מספר חתולים, ניתן לבקש מהוטרינר אנטיביוטיקה באבקה ולטפל – על פי הנחייתו – תקופה מסוימת בכל החתולים.
רצוי, אחת לכמה זמן, להביא בדיקת צואה של כמה חתולים על מנת לאתר טפילי-מעיים.
חתול משלשל, יש לקחת לבדיקה כמה שיותר מהר – בייחוד אם הוא גור.
דלקות-עיניים גם הן זקוקות ליחס מהיר – מתחילים ממשחת עיניים 2 עד 3 פעמים ביום
ובאם אין המצב משתפר תוך כמה ימים – לקחת לבדיקה על מנת למנוע עיוורון (דבר שעלול לקרות די מהר בגורי חתולים עם דלקות-עיניים).

למה חיסונים?

החיסון המרובע חשוב מאוד לחתולי-חצר, בעיקר בגלל מחלת החתלתלת שנפוצה מאוד, מדבקת מאוד וקטלנית מאוד – במיוחד לגורים צעירים.

איך להאכיל?

רצוי להאכיל במזון-חתולים, פעם או פעמיים ביום. אין להשאיר מזון רטוב יותר משעה בחוץ. לכן, עדיף מזון יבש, שאינו מתקלקל מהר והוא גם יותר זול.
גבינות למיניהן מתקלקלות מהר מאוד וגורמות לשלשולים. לכן, אם נותנים אותן, רצוי קוטג' או יוגורט בלבד – ולא להשאירם בחצר לכמה שעות.
גם חלב – למרות סיפורי הסבתא – אינו בעדיפות ראשונה כמשקה. מים טריים עדיפים.
חשוב ביותר שתמיד יהיו מים טריים. את כלי המים יש להניח במקומות מוצלים, לא בכמויות גדולות ולהחליפם מידי יום, כדי שלא יהוו מקור דגירה לזבובים ויתושים.

לפרטים בנוגע לחיסונים, עיקורים/סירוסים, וטרינרים הקשורים לעמותה וכו' – נא לפנות למשרדי העמותה .
טלפון 03-6241776.

פסק הלכה עמאר – עיקור חתולות אשדוד