07/10/2011

 

חם כלבים

לכולנו חם, אך לכלבנו חם יותר. הכלב אינו יכול להזיע כמונו ולכן, אינו יכול להיפטרמהחום העודף בגופו. משום כך, אין להשאיר כלב ברכב אף לא לדקה, אפילו לא עם חלונות פתוחים.
בימים החמים בשעות החום יש לצמצם את הפעילות הגופנית של הכלב ולשמור את הטיולים והריצות לשעות הבוקר המוקדמות או הערב.
לכלב אין נעליים ולכן יש לשים לב לא להכריחו ללכת על מדרכות וכבישים לוהטים, דבר הגורם במקרים רבים לכוויות בכף הרגל. כמו כן, יש להיזהר בחוף הים מחול לוהט.
חשוב לספק לכלב קערת מים טריים וקרירים באופן חופשי בכל עת. אם הכלב נמצא בחצר, חשוב לוודא שיש לו מקום מוצל בכל שעות היום.

בעיית קיץ נוספת, שבהשקעה כספית הפתרון לה הוא פשוט ויעיל היא מכת הפרעושים.

הפרעושים גורמים למספר בעיות:
גירודים שנמשכים גם שבוע אחרי העקיצה
אלרגיות וגירויים בעור: אלרגיה לפרעושים יכולה להיגרם אפילו מפרעוש אחד
כמות גדולה של פרעושים יכולה לגרום לאנמיה
העברת מחלות דם
העברת תולעים: חלק ממחזור החיים של תולעי סרט נמצא בתוך הפרעוש, ולכן כשהכלב מלקק את עצמו ובולע פרעושים – הוא נדבק בתולעים.
בניגוד לימים עברו שבהם היו אבקות למיניהן כנגד הפרעושים, שיעילותן לא הייתה גבוהה, ישנם כיום מוצרים טובים, המחסלים הבעיה בקלות. מדובר בתרסיס פרונטליין ובטיפות של פרונטליין, אדוונטג’ ורוולושן. את התרסיס יש לרסס על כל הגוף, ואת הטיפות, שמותאמות למשקל הכלב, יש לטפטף בעורף הכלב פעם בחודש.

עוד טפיל הגורם לבעיות קשות הוא הקרצייה. קרציות נצמדות לכלב, מוצצות את דמו וגורמות לפצע באזור העקיצה. הקרציות עלולות להעביר טפיל דם מסוג ריקציה הגורם לקדחת קרציות.
למחלה זו יש תסמינים רבים, וביניהם חום גבוה, חוסר תיאבון, ועוד. אם לא מגלים את המחלה בזמן היא יכולה לגרום למות הכלב.
גם לקרציות יש כיום פתרון קל: קולר נגד קרציות. ישנם 2 סוגי קולרים יעילים: קילטיקס ופרוונטיק, הטובים לחמישה חודשים. חשוב לא להרטיב את הקולרים.

אז שיהיה קיץ בטוח!