06/02/2011

עשרות מיליוני (!!) כלבים, חתולים, שועלים, דביבונים, ארנבונים וחיות רבות אחרות נטבחים מדי שנה עבור פרוותם. תנאי הלכידה, הכליאה, ההובלה וההרג של החיות מזוויעיים, הפשטת הפרווה נעשית תוך גרימת סבל נוראי לחיה, לעתים בעודה בחיים, וכל זאת לצורך הפקת מוצר שאין בו כל צורך ממשי פרט לגנדרנות..

חתולים וכלבים – גם הם משמשים בתעשייה. פרוותיהם מסומנות לעתים קרובות במכוון כפרוות של מינים אחרים ומיוצאות כך למערב.

צילומי סתר שנעשו ב2005 וב2007 בסין מתעדים את ההתעללות הקשה בבעלי-חיים בחוות פרווה והם הופצו בכל רחבי האינטרנט ורשתות הטלוויזיה בעולם. תחקירים סמויים שנעשו ב2009 בחוות פרווה במערב מתעדים את תנאי המחיה הקשים והלא נאותים בעליל בחוות אלו, האמורות לכאורה להיות תחת פיקוחם של יצרני הפרווה.

הקואליציה הבינלאומית נגד פרוות
הוקמה ב2006 ע"י פעילי זכויות בעלי-חיים מישראל ביוזמת ג’יין הלוי. (עמותה רשומה בישראל)

אנחנו פועלים מתוך חזון עולמי של חמלה כלפי סבלם של בעלי החיים, מטרת העל שלנו היא צמצום תעשיית הפרווה העולמית עד לסגירתה המוחלטת.

מטרתה העיקרית של הקואליציה היא להוות מרכז תאום בין הארגונים העולמיים הנאבקים בתעשיית הפרוות, כדי לייצר חזית בינלאומית ואנושית שרק היא תוכל לעצור את התעשייה העשירה, המשקיעה הון בפרסום ושטיפת מוח שפרוות זה דבר טוב ויפה.

תוכנית הפעולה שלנו כוללת פרוייקטים מסונכרנים בכל העולם בתדירות של אחת למספר חודשים, כדי להעלות את הנושא לסדר היום ולא לאפשר לו לרדת. כל פרוייקט מתקיים בו זמנית בכל המדינות השותפות בקואליציה וזאת כדי להשיג אימפקט אדיר של תקשורת.  המאבק מתמקד בחזית היצרנים, המעצבים, המוכרים והצרכנים.

כ-60 ארגונים מ40 מדינות שותפים בקואליציה! ביניהם ארגונים מתאילנד, ארה"ב, קנדה, שוודיה, בריטניה, אירלנד, קולומביה, ניוזילנד, איטליה, ספרד, צרפת, אוסטרליה, קרואטיה, לטביה, ברזיל, מקסיקו, רוסיה, סרביה ועוד. ארגוני בע"ח מובילים בעולם חברים בקואליציה.
(את רשימת הארגונים המלאה ניתן למצוא כאן: http://www.antifurcoalition.org/members.html).

ה"אני מאמין" שלנו:
1.    קיימת מוכנות אוניברסאלית לאמירה שאין מקום בעולם אנושי לגרימת סבל לבעלי-חיים בשל אופנה.
2.    ממשלות במדינות השואפות להיות הומאניות ומוסריות צריכות לחוקק ולאכוף חוקים נגד תעשיות הפרווה.

המטרות שלנו:
1.    קידום חקיקה במדינות הקואליציה נגד התעשייה – הן ברמת הייצור והן ברמת המכירה;
2.    יצירת מודעות תקשורתית לסבלם של בעלי החיים תוך חשיפת האמת האכזרית, כפי שמוצג בסרטונים;
3.    רתימת מובילי עולם האופנה לאמירה "זה לא אנושי ללבוש פרווה"; הוקעת רשתות המוכרות פרווה והוקעת צרכני הפרווה בלחץ הציבור, ולחילופין הוקרת רשתות ויצרני אופנה המתחייבים לא למכור פרווה.

עיקרי הישגינו בישראל
הסגירה המתוקשרת של קולקציית הפרוות של "קסטרו"; השגת התחייבות מ"המשביר לצרכן" לא למכור פרוות; אמנה שעליה חתומים מעצבי אופנה רבים ומוכרים מישראל שמתחייבים לא להשתמש בפרוות; דיונים תקשורתיים בנושא; הפגנות; הפקת קליפים והפצת חומרי דפוס; הסברה שהצלחתה משתקפת בסקר לפיו 86% מהציבור רואים בפרוות דבר לא מוסרי; ספר ובו עשרות מכתבים של אמנים,עיתונאים ואישי ציבור מובילים שמביעים כל אחד את מחאתו על שימוש בפרוות בעלי חיים.

לפרטים נוספים:  ג’יין הלוי 050-2005411   [email protected]    www.AntiFurCoalition.org