מפסיקים את המשלוחים החיים

משלוחים חיים הם מסעות מוות. כולנו נחשפנו לתמונות הקשות – גופות הנסחפות לחופים, עגלים מתבוססים בצואתם באוניות, בעלי-חיים מותשים ומלוכלכים

יותר מחצי מיליון עגלים וטלאים הובאו לישראל בשנת 2016 לבדה במסעות ייסורים ממושכים מאוסטרליה ומאירופה. כל מטרת המסעות האכזריים האלו: לשחוט את בעל-החיים בסוף הדרך, באופן מיידי או לאחר תקופה של פיטום.
 
גם אם נגזר על בעל-חיים להישחט – יש לעשות זאת תוך מזעור של הסבל וקרוב ככל הניתן למקום הגידול, בלי לטלטלו מיבשת ליבשת. זהו המעט שהוא זכאי לו. זה צו השכל הישר, וזו ההמלצה של מומחים ושל ועדות מקצועיות בעולם כולו.
 
ניתן להמיר את המשלוחים החיים בסחר בבשר מבעלי-חיים שנשחטו בסמוך למקום הגידול שלהם. בשר טרי מיובא הוא זול מבשר של עגלים, שיובאו לישראל בחיים ונשחטו כאן. לכן, ביטול המשלוחים החיים האכזריים לא ייקר את הבשר – ההפך הוא הנכון.
 
הסבל במשלוחים החיים טבוע בעצם ההובלה הממושכת של מספרים עצומים של בעלי-חיים. בעל החיים מוחזק באוניה בצפיפות קשה, מתבוסס בהפרשותיו ובהפרשות של חבריו. לא ניתן למנוע את הטלטולים והחרדה, את הקושי להסתגל לתנאים חדשים, אקלים חדש, מזון חדש. עומסי חום כבדים, ריכוזים גבוהים של גזים רעילים, מחלות, אלימות בוטה ומוות – כל אלו גם הם שגרה במשלוחים החיים.
 
את הסבל הזה אסור ולא ניתן "להסדיר" בתקנות.
 
את הסבל הזה צריך ואפשר למנוע.
 
הדבר בידיכם.

שמים סוף לתלייה בהכרה!

ראיתם את התחקיר בערוץ 10? בידיים שלנו להפסיק את זה. במזלג שבידיים שלנו ובמקלדת שתחת אצבעותינו. כיתבו עכשיו לשר החקלאות,

שחיטה אכזרית