מה חדש...

 • הערוץ שלנו ביוטיוב
  מחפשים כלב או חתול לאימוץ? עכשיו א ...
 • זקוקים בדחיפות לבתים אומנים לגורי ...
  עונת ההמלטות הגיע ומדי יום נמסרים ...
 • הצטרפו לעמוד שלנו בפייסבוק
  עכשיו ניתן להיות איתנו בקשר גם בפי ...
 • מלאכים של שבת
  מוזמנים להצטרף לקבוצת המתנדבים ש ...
 • מבצע מצווה
  תנו לחיות לחיות קוראת לכם לבוא לאמ ...
 • במרפאה החדשה שלנו כבר ביקרתם?
  מחירים שפויים שמאפשרים לכם לדאוג ל ...
מידת שקיפות   עיגול לטובה
 
מהיום ניתן לעגל עבורינו לטובה
כל המאמרים פועלים למענם
פגישה בכלביית אשקלון

בעקבות תלונות רבות בדבר מצבם של בעלי החיים בכלביה העירונית של אשקלון ובדבר טיפול בלתי הולם בהם על ידי רשויות העירייה, אשר התפרסמו בין היתר בפייסבוק על ידי פעילים למען בעלי חיים, קיים היום (יום שני) ראש עיריית אשקלון מר בני וקנין, פגישה עם נציגים ממספר עמו

במסגרת הפגישה הועלו ונדונו הטענות, תוך התמקדות בצעדים הנדרשים לשם שיפור הטיפול הניתן לבעלי החיים בכלבייה העירונית באשקלון ומניעת תלונות עתידיות.

 בני וקנין: "המדיניות שלי היא לשתף פעולה עם כל העמותות ולהיות רגיש בטיפול בבעלי חיים. אני אישית אוהב חיות ואם צריך להשקיע ולתקצב את המחלקה נתקצב וצריך להקים מנגון של דו שיח בין המחלקה לעמותות בעלי החיים. אנו נבחן באופן מיידי את הטענות של הפעילים והעמותות בדבר הצורך בתוספת כח אדם לטיפול בבעלי החיים, במיוחד ככל שהדברים אמורים בצורך בתוספת בווטרינר עירוני. בזמן הביניים שעד לקבלת החלטה בעניין, הוריתי למחלקה הווטרינרית כי יש להעביר כל בעל חיים פצוע, חולה או סובל לטיפול וטרינרי מיידי במרפאה חיצונית פרטית או במרפאה של עמותה כדוגמת תנו לחיות לחיות אשר הציעה לסייע בעניין".

 דוברת  תנו לחיות לחיות אתי אלטמן אמרה כי "אנו שמחים ומברכים על החלטת ראש העירייה לבחון באופן מיידי את הצורך בהוספת וטרינר עירוני נוסף, וכי בזמן הביניים כל בעל חיים פצוע, סובל או חולה יועבר באופן מיידי לטיפול וטרינר במרפאה חיצונית. תנו לחיות לחיות אף מוכנה לקלוט במחירי עלות בלבד כל בעל חיים מהכלביה העירונית באשקלון שזקוק לטיפול רפואי, והודענו לראש העיר כי נשמח לסייע בעניין זה."

מנכ"לית עמותת תנו לחיות לחיות, יעל ארקין, הוסיפה: "בחודשים האחרונים אנו מסייעים פעם אחר פעם בטיפול בבעלי חיים בכלביה העירונית. יחד עם זאת, אין ולא ניתן להשלים עם המצב הקשה של בעלי החיים שבכלביה, ומבחינה זו דאגתנו נתונה לכך שהם יקבלו את הטיפול המתחייב על פי החוק. כרגע נראה שלא ניתן יהיה לפתור את המצב הקשה הזה ללא תוספת של לפחות וטרינר אחד נוסף למחלקה הווטרינרית שיטפל בבעלי החיים שבכלביה. אנו מברכים את ראש העיר על שמצא לנכון לדון בנושא החשוב הזה, ואף להודיע במסגרת הפגישה כי בזמן הביניים שעד להחלטה בעניין תוספת של וטרינר, כל בעל חיים פצוע או חולה יועבר באופן מיידי לטיפול וטרינרי במרפאה חיצונית".

 

עוד סוכם בין ראש העיר לנציגי העמותות כי עיריית אשקלון בכלל, והמחלקה הווטרינרית בפרט, רואות במתנדבים שפועלים בכלביה העירונית למען בעלי החיים שבה גורם מרכזי וחשוב מאין כמוהו בקידום מצב הכלביה ובעלי החיים, וכי יש לפעול להמשך חיזוק הקשר שבין המתנדבים לבין עובדי המחלקה הווטרינרית, וככל שמתגלעות מחלוקות באשר לנושא כזה או אחר, לפתור אותן באמצעות הידברות בסיוע העמותות למען בעלי חיים.

 

ד"ר שרביט, הווטרינר העירוני, ציין כי מאז מונה לתפקיד הוא הקים חתוליה, הכניס מכשור רפואי ומכונת הרדמה של חיות: "יש לנו במחלקה ובכלבייה מכשור שאין אותו בהרבה כלביות בארץ. אנו נמשיך לפעול למען שיתוף פעולה פורה וטוב בין עובדי המחלקה הווטרינרית לבין המתנדבים שפועלים בכלביה והעמותות למען בעלי חיים, ואני רואה בכך אמצעי ראשון במעלה לשם קידום רווחתם של בעלי החיים שבכלביה. אני מקווה שהתהליך שהחל עם כניסתי לתפקיד יימשך ביתר שאת גם כעת, ואני מבקש להודות לעירייה ולראש העירייה על הגיבוי והתקצוב שהם נותנים לשם כך". כך למשל הוא סיפר כי בשנת 2008 בטרם נכנס לתפקיד עוקרו וסורסו 108 חתולים וכלבים ובשנת 2010 עוקרו וסורסו כ900 חתולים וכלבים. כך נרשמה עלייה משמעותית באימו הכלבים פרי יוזמה של המחלקה בשנת 2008 אומצו 80 בעלי החיים ובשנת 2010 אומצו 369 בעלי חיים.

 

לאור הדברים שנאמרו בפגישה בדבר בחינה מהירה של הצורך בווטרינר עירוני נוסף שיטפל בכלביה העירונית, ובדבר העובדה שבזמן הביניים כל בעל חיים פצוע או חולה יופנה על ידי העירייה לקבלת טיפול וטרינרי במרפאה חיצונית באופן מיידי, בתום הפגישה הוצאה הצהרה משותפת לפיה העמותות מחזקות את ידי המחלקה והווטרינר וישתפו פעולה בהמשך על מנת להבטיח את הטיפול ההולם בבעלי החיים שבאשקלון.

         שתף
שלח לחבר
השם שלך:
האימייל שלך:
שם החבר:
אימייל החבר: שלח לחבר
לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות