11/07/2017

תגיות:
,,

ירי בכלבים בבית שמש

בעקבות פוסט שעלה בפייסבוק על ירי בכלבים משוטטים בבית שמש, תנו לחיות לחיות פנתה לשר החקלאות
מנכ"לית "תנו לחיות לחיות", יעל ארקין, כתבה מייד לשר החקלאות: "משרדך מעדיף להוסיף ולהשתמש בפתרונות השמדה מיושנים, שאינם פותרים את הבעיה. אני מפצירה בך, אנא קיים את חובתך המוסרית לכלבי ישראל אשר על שלומם אתה אמון, ופעל לקידום תכנית ארצית מסודרת והומנית להתמודדות עם ההתרבות הבלתי נשלטת של הכלבים."
מקום המדינה ועד היום יורים כאן בכלבים. פעולות ההמתה לא פתרו את בעיית ההתרבות הבלתי-מבוקרת של כלבים בישראל והן כשימת טלאי על הבעיה, לא כל שכן מדובר בפתרון אכזרי וארכאי שאין לו מקום במדינה נאורה כישראל, וודאי לא בשנת 2017.
פנינו פעמים רבות למשרד החקלאות בנושא וביקשנו כי יפעל לקידום פרויקטים הומניים ויעילים של "עקר-חסן-החזר" – מדובר במודל אשר הוכח מחקרית כי הוא המודל היעיל ביותר לטיפול בכלבים, ומבוצע כיום בהודו ובמדינות רבות באירופה. הרעיון העומד בבסיס המודל הוא לכידת כלבים משוטטים חסרי בעלים, סירוסם/עיקורים, חיסונם והחזרתם לשטח המחיה ממנו נלקחו. באופן זה, ניתן ליצור אוכלוסיה בריאה ויציבה ולמנוע התרבות יתר של כלבים.
לצערנו, משרד החקלאות לא נענה לקריאתנו. הכי קל לירות.

הלחץ שהפעלנו על עיריית בית שמש, ופעילים למען בעלי חיים שהגיעו אתמול בלילה למקום- הצליחו לעצור ביינתים את הירי!
לא היה ירי הלילה, ובשלב זה התקבלה הודעה מסגן ראש העיר בית שמש לבטל את הירי. אנחנו מקווה שהגורמים המוסמכים בבית שמש יצרו עמנו קשר על מנת להתייעץ לגבי פתרון לבעיה.
אנחנו נגד ירי בכלבים ומקדמים פתרון הומאני שפועל ברוב המדינות המפותחות בעולם אשר מתמודדות עם בעייה של התרבות כלבים – פרוייקט של עיקור וסירוס כלבים משוטטים, מתן חיסון נגד כלבת והחזרה לשטח.
אנו ממתינים לפגישה עם שר החקלאות בנושא זה